Kvalita vzduchu v interiéri je zvyčajne toxickejšia ako atmosféra, ktorú dýchame v priemyselnom meste.

Viete prečo? Nie?  Vysvetlenie je jednoduché. Nebezpečné mikroorganizmy, ich šírenie v klimatizácii značne zhoršuje kvalitu vnútorného ovzdušia. 
Klimatizačné systémy, najmä A.H.U. (Air Handling Unit) vzduchotechnické jednotky sú dokonalým mikrokozmom pre rast a distribúciu mikrobiálnych organizmov, patogénov, spór, plesní, atď. Recirkulácia vzduchu, kolísanie teploty a vlhkosť im umožňujú kombinovať sa navzájom komplexnými spôsobmi a usadiť všetky povrchy vo vnútri AC systému  vo forme nepríjemného biofilmu. Tento biofilm priľne najmä medzi rebrami výmenníkov tepla (cievok), usadzuje sa v nádržiach na zachytávanie vody a upcháva filtre vo vnútri kanálov. Biofilm menší ako 0,5 mm môže znížiť účinnosť systému až o 40%.

Ultrafialové germicídne zariadenia s technológiou Light Progress môžu vyriešiť všetky problémy s hygienou a účinnosťou HVAC, pretože:

 

    icon-1png     icon-2png     icon-3png     icon-4png     icon-5png     icon-6png


  • ELIMINUJE ÚPLNE VŠETKY PATHOGÉNY - zabíja Legionella, TBC, vírusy, plesne a roztoče, ktoré kontaminujú vzduch a povrchy HVAC.
  • ZLEPŠUJE A.H.U. ÚČINNOSŤ, ÚSPORA ENERGIE - UVGI udržiava systém čistý, udržiava dobrú výkonnosť a funkčnosť systémov.
  • JE TO EKOLOGICKÉ, BEZPEČNÉ A ZABEZPEČUJE ÚROVEŇ VYSOKEJ KVALITY VZDUCHU - dokonca aj bez drahých A.H.U. harmonogramov čistenia.
  • BEZ CHEMIKÁLIE! UVGI je fyzikálna metóda, ktorá obmedzuje používanie chemických čistiacich prostriedkov, užitočného kreditu pre LEED CERTIFICATION Indoor Environment quality (Green Building Council).
  • MÔŽETE POUŽÍVAŤ VŠADE! Zdravotníctvo, potravinársky priemysel, hotely a reštaurácie, verejná doprava, letiská, školy a univerzity, ale aj obytné a súkromné budovy.
  • JEDNODUCHÉ NA ZABUDOVANIE, MÔŽETE NÁM DOVEROVAŤ! Nezáleží na veľkosti a projekte, Náš tím navrhne najvhodnejšie zloženie pre vaše potreby s konkrétnym softvérom. Naše zariadenia sú prispôsobivé a ľahko použiteľné. 
69ea1498-3276-4622-86cd-43efe9b6be0a_optimizedjpg

UV-STICK

UV-STICK je rada UVC žiaričov, ktorú je možné aplikovať  vo vnútri AHU (Air Handling Unit). Eliminuje vírusy, baktérie, plesne, spóry a zabraňuje ich nebezpečnému množeniu v klimatizačných systémoch. UV-STICK je najjednoduchšie, najflexibilnejšie a najúčinnejšie zariadenie na zlepšenie kvality vzduchu v interiéroch (IAQ), ale tiež šetrí náklady na energiu a údržbu v systémoch HVAC.
Jeho germicídna sila čistí a dezinfikuje všetky povrchy vo vnútri jednotiek, kde sa zvyčajne tvoria nepríjemné biofilmové usadeniny.  Legionella Pneumophila, tuberkulóza, chrípkové vírusy a iné bežné patogény sú zvyčajne voľne množiteľné vo vnútri HVAC, s prchavými organickými zlúčeninami (VOC) spôsobujúcimi astmu, alergie, tzv. Syndróm chorých budov. V nemocniciach sa zvyšuje riziko s infekciou spôsobenou krížovou kontamináciou.
Použitie UV-STICKje dôležité nielen pre vnútornú kvalitu vzduchu , ale aj čistejší AC systém je z ekonomického hľadiska účinnejší, s nižšími nákladmi na prevádzku a údržbu. V skutočnosti je použitie s UVGI potreba výmeny filtrov a chemické čistenie vnútorných povrchov menej potrebné ako obvykle.
Ďalšími výhodami sú optimalizovaná úroveň spotreby energie, zníženie strát prietoku vzduchu, jednoducho povedané s UV-STICK, majú ľudia lepší komfort  v budove a šetria peniaze.
UV-STICK je zariadenie s kompaktnou veľkosťou a veľkou germicídnou silou. Táto séria je k dispozícii ako z nehrdzavejúcej ocele, tak aj z anodizovaného hliníka a zahŕňa lampy s dĺžkou od 50 do 160 cm.
UV-STICK obsahuje vo svojom tele s ochranou IP55 špeciálny predradník, ktorý optimalizuje výkon a životnosť žiariviek. Každé zariadenie má svoj vlastný reflektor, parabolický alebo nie, na zvýšenie germicídneho žiarenia a nasmerovanie všetkých UV-C lúčov na povrch, ktorý má byť ošetrený. UV-STICK je vyrobený z vysoko kvalitného materiálu a veľmi odolných komponentov a z týchto dôvodov perfektne pracuje v prostredí s vysokým zaťažením (vysoká vlhkosť, nízka alebo vysoká teplota).
Jeho konštrukcia umožňuje homogénnu dezinfekciu aj v malom a veľmi neprístupnom priestore, ako napr. lamely výmenníkov, rekuperátorov..
Sériové pripojenie viac ako 10 zariadení je možné len prostredníctvom 1 samostatného napájacieho kábla a inštalácia je jednoduchá v kombinácii s originálnou adaptovateľnou montážnou sadou Light Progress Kit.

UVC germicidny ziaric UV-STICK
UVC germicidny ziaric
UVC germicidny ziaric

UV RACK

Rad UV-RACK obsahuje niekoľko modulov rôznych veľkostí a výkonov, všetko z nehrdzavejúcej ocele AISI 304. UV-C lampy sú rovnomerne rozmiestnené a umiestnené v mriežke, cez ktorú je prúd vzduchu v potrubí nútený pohybovať sa.
UV-RACK bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil rôznym veľkostiam a potrubným častiam, je veľmi kompaktný a jeho inštalácia nie je zložitá. Predradníky sú vložené priamo do puzdra, izolované IP55, a sú špecifické pre svetelné zdroje UV Pro C, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-RACK je vyrobený z vysoko kvalitných a extrémne trvanlivých komponentov a funguje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.).
UV-C lampy pre HVAC UV-RACK - IP 55
UV-C lampy pre HVAC UV-RACK počet lamp od 3x40W po 6x120W

UV-STYLO-E

Sa inštaluje vo vnútri zberných nádrží zvlhčovačov (chladiaci systém) Vzduchotechnické jednotky (A.H.U.) UV-STYLO-E dezinfikuje systém recirkulácie vody. Ošetrenie UV-C vo vode zastavuje šírenie vírusov, baktérií, plesní, spór, veľmi škodlivých pre zdravie, ktoré sa bežne šíria v klimatizačných systémoch.
UV-STYLO-E bol navrhnutý na dezinfekciu vody priamo v nádržiach, umývadlách, umývacích systémoch atď.
Väčšinu času nádrže obsahujú perkolačnú vodu, ktorá sa používa na rozprašovanie do odparovacích panelov, je tu sedimentácia plesní a rias a vnútorné povrchy sú pokryté nepríjemným biofilmom.  Najrizikovejším prípadom je, že by mohli existovať aj smrtiace patogény, ako napríklad Legionella Pneumophila.
To sa deje preto, že voda striekaná vnútri systému AC šíri vzduchom prenášané choroby vo vnútri budov, cez infekčné častice priedušné vo vzduchu.


Rad UV-STYLO-E zahŕňa výber modelov s dĺžkou od 23 do 160 cm. Zariadenie pozostáva z trojuholníkového rámu z nehrdzavejúcej ocele AISI 304, v ktorom je umiestnená UV-C lampa chránená čistým kremenným puzdrom.
Na jednom konci plastový valec nesie kremeň a obsahuje aj elektrické prípojky. Quartzová manžeta má dvojakú funkciu ochrany UV-C žiarovky pri nízkych teplotách, čím vytvára akýsi vzduchový nárazník, ktorý optimalizuje výkon UV-STYLO-E.
Systém je IP68, vodotesný 10 m. Predradníky sú vložené priamo do vnútra, sú špecifické pre UV-C lampy Light Progress, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-STYLO-E je vyrobený z vysoko kvalitných a extrémne odolných komponentov a pracuje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.)
Germicídna lampa pre HVAC UV-STYLO-E-IP68
UVC Germicídny žiarič pre HVAC
Germicídna lampa pre HVAC UV-STYLO-E-IP68

UV-DUCT-SQ

Rad UV-DUCT-SQ obsahuje moduly so 4 alebo 6 lampami rôznych veľkostí a výkonu, všetko z nehrdzavejúcej ocele. UV-C lampy sú rovnomerne rozmiestnené a umiestnené v mriežke, cez ktorú je prúd vzduchu v potrubí nútený pohybovať sa.
UV-DUCT-SQ bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil rôznym veľkostiam a potrubným častiam, pričom jeden prístroj prekrýva povrch alebo sa zhoduje s viacerými zariadeniami vedľa seba, jeden na druhom (prekrývajúce sa), v sériách atď. - v profile „U“, ako sú filtre.
Predradníky, ktoré sú špecifické pre žiarivky Light Progress UV-C, sa vkladajú do vnútra svietidla SUPPLY BOX, izolovaného IP55. Optimalizujú výkon a životnosť svietidiel. UV-DUCT-SQ je vyrobený z vysokokvalitných a extrémne odolných komponentov a funguje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota atď.).
Germícídna lampa pre HVAC UV-DUCT-SQ príklad použitia pre vzduchotechnickú jednotku
Light Progress Smell SQ UVC rack pre kuchynské aplikácie

UV-DUCT-FL

Rad UV DUCT-FL obsahuje rad prírubových modulov s dvoma „U“ lampami rôznych veľkostí (od 20 do 50 cm) a výkonmi (od 70 do 190 W) chránenými mriežkou z nehrdzavejúcej ocele. Hlavné vlastnosti UV-DUCT-FL sú super kompaktné rozmery a ovládanie, ktoré umožňujú jednoduchú aplikáciu aj v existujúcich klimatizačných systémoch (dodatočná montáž).
Predradníky sú vložené priamo do puzdra a sú špecifické pre UV-C žiarivky Light Progress, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-DUCT-FL je vyrobený z vysokokvalitných a extrémne odolných komponentov a funguje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.).
Germícídna lampa pre HVAC UV-DUCT-FL model vhodný do potrubných systémov VZT
Germícídna lampa pre HVAC UV-DUCT-FL príklad použitia pre vzduchotechniku
Germícídna lampa pre HVAC UV-DUCT-FL

UV-STYLO-FC /UV-FCU-CL

Séria UV-STYLO-FC obsahuje výber rôznych modelov určených pre aplikáciu vo veľmi úzkych priestoroch (fan coil). Zariadenie pozostáva z trojuholníkového rámu z nehrdzavejúcej ocele AISI 304, v ktorom je umiestnená UV-C lampa chránená čistým kremenným puzdrom. Quartzová manžeta má dvojitú funkciu ochrany UV-C žiarovky teplotnými zmenami, čím vytvára akýsi vzduchový nárazník, ktorý optimalizuje výkon UV-STYLO-FC.  Systém má krytie IP40. Predradníky sú špecifické pre UV-C lampy Light Progress, optimalizujúc ich výkon a životnosť. UV-STYLO-FC je vyrobený z vysokokvalitných a extrémne odolných komponentov a pracuje perfektne v náročných prevádzkových podmienkach (vysoká vlhkosť, nízka teplota, atď.).

UV-FCU-CL účinkuje priamym ožiarením, jeho aplikáciou sa dosiahne výrazná redukcia mikróbov prítomných na exponovaných povrchoch aj vo vzduchu, ako sú: Bacillus, Coli, Clostridium, Legionella, Vibrio, Salmonella, Pseu- domonas, Staphylococcus, Streptococcus, Virus, pleseň. To umožňuje dezinfekciu vzduchu  vo ventilátoroch (FANCOIL) a VZT jednotkách.
Pri inštalácii na FANCOIL stačí upevniť dodané svorky v priestore medzi ventilátorom a vykurovacím/chladiacim výmenníkom. Inštaláciu je možné použiť aj na už nainštalovaných a pracujúcich fan coilových zariadeniach. Dodávaná elektronická jednotka napájania, má malú veľkosť. Dodáva so systémom pripojenia, ktorý zjednodušuje výmenu žiarovky.

Spoločnosť Component zabezpečuje dodávku, servis a montáž germicídnych žiaričov a UV-C zriadení od spoločnosti Light Progress.