Odsávač pár - digestor

Je najvýraznejší  a často viditeľný prvok odsávacieho systému. Spoločnosť Component navrhuje, dodáva a inštaluje všetky typy odsávacích digestorov, indukčných digestorov a odsávacích stropov. Všetky nami navrhnuté systémy sú v súlade s normami HACCP, vyrobené z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele  a samozrejme za konkurencie schopné ceny. Ak je to potrebné vzhľadom na priestor a charakter kuchyne je možné odsávač vyhotoviť v presklenej verzii  bokov, prípadne v požadovanej RAL.Navrhujeme odsávače pár, ktoré vyhovujú vašim potrebám, vášmu rozpočtu a v neposlednom rade dokonale zapadajú do vašej kuchyne.

Indukčný odsávač pár s UV-Turbo hoods

Najnovšie riešenie pre náročnú filtráciu tukov v profesionálnych kuchyniach. UV-Turbo digestory sú vybavené filtračnou jednotkou TurboSwing vrátane bezozónového UV žiarenia. Vynikajúca filtračná účinnosť UV-Turbo udržuje vetracie kanály čisté aj od najmenších čiastočiek nečistôt a plynného tuku. UV filtrovanie tukov tiež výrazne znižuje pachy z varenia.

Princíp funkčnosti

1,  Špinavý vzduch stúpa v dôsledku teplotných rozdielov oproti stropu odsávača pár.
2, Znečistený vzduch je okamžite odvádzaný cez jednotky UV-Turbo. Keďže prívod vzduchu UV-Turbo je umiestnený blízko stropu, najteplejší špinavý vzduch je vždy odvádzaný cez neho.  Účinnosť vetrania je najvyššia vďaka správnej polohe UV-Turbo vzhľadom na kuchynské vybavenie. Pri otáčaní separačného taniera UV-Turbo dochádza k odlučovaniu mastnoty a nečistôt do zbernej nádoby.
3, Smerový indukčný vzduch zabraňuje úniku a smeruje paru a nečistoty smerom k UV-Turbo.
4, Vyčistený vzduch prúdi do komory potiahnutej katalyzátorom, kde UV svetlo premieňa zvyšný tuk na oxid uhličitý a vodu. Čistý vzduch sa odvádza do potrubí. 5, Čerstvý privádzaný vzduch bez prievanu je privádzaný do kuchyne cez výustky prívodného vzduchu umiestnené na vonkajších stenách odsávača pár. Výsledkom je veľmi efektívne vetranie v kuchyni.

Odsávač pár s cyklónovými filtrami

Odsávač pár cyklónový OPC  vyniká v technickej konštrukcii, účinnosti odsávania,  obsluhy týkajúcej sa servisu a hygieny v porovnaní so systémami bežne používanými na našom trhu.

Hlavné výhody odsávačov pár OPC

 •  vysokokvalitné cyklónové filtre, oddeľujúce nečistoty a tuk z odsávaného vzduchu s účinnosťou 94 - 97%, nízky prietokový odpor odsávaného vzduchu nezávisle na znečistení filtrov.
 • možnosť umiestnenia sekcie cyklónových filtrov na ľubovoľnom mieste vo vnútri digestora, v závislosti od miesta najväčšej koncentrácie tepla a čiastočiek tuku
 • ľubovoľný tvar a rozmer digestora bez vnútorných deliacich priečok, možnosť prispôsobiť sa požiadavkám projektanta.
 • digestory a filtre OPC sú vyrábané z nehrdzavejúcej ocele AISI 304
 • čas potrebný na vyčistenie filtrov, elementov slúžiacich na prívod vzduchu a ostatných elementov  od 5 do 10 minút
 • nadštandardne môžu byť digestory vybavené druhým a tretím stupňom filtrácie, UVC filtrácie, prívodom vzduchu

Ako to funguje:

 1. Znečistený vzduch vstupuje do filtra
 2. Cyklónovým efektom prúdenia prechádza cez filter
 3. Mastnota sa odstredí do spodnej časti filtra
 4. Pre filtrovaný vzduch pokračuje do potrubia VZT

jce_toimintaperiaatev2-300x173png • cyklónové filtre
  Odsávač pár cyklónové filtre
 • Odsavac par nastenny
  Vetranie kuchyne v restauracii Odsavac par nastenny
 • Germicídne lampy UVC+OZ
  UVC Odsavac par Germicídne lampy UVC+OZ
 • Odsavac par priestorovy
  Vetranie kuchyne v restaracii Odsavac par priestorovy
 • Odsavac par nastenny
  Vetranie kuchyne v restaracii Odsavac par nastenny