Filtračné jednotky na filtráciu sadzí SMOKI

sú navrhnuté tak, aby eliminovali sadze a znižovali teplotu dymu vytváraného zariadeniami na drevo alebo uhlie. História spoločnosti sa začala písať v r.1994, kedy Smoki postavilo a patentovalo prvý prototyp na filtráciu sadzí pre pece na drevo. Postupom času, po mnohých vylepšeniach a inováciách sa spoločnosť Smoki stala celosvetovým lídrom v tejto oblasti.
K samotným filtračným zariadeniam je možné doobjednať rôzne príslušenstvo, reguláciu prípadne špeciálne vyvinuté ventilátory pre vysoké teploty. Pre aplikácie, pri ktorých je požiadavka na výfuk čistého vzduchu sú k dispozícii filtračné jednotky so zabudovanou jednotkou Smoki.
Zariadenie Smoki Maxi Grill je vhodné pre filtráciu z grilov na drevené uhlie ako sú zn. Josper, Big Green Egg, Mibrasa.

Hlavné výhody zariadení Smoki:

 • účinnosť vyčistenia vzduchu od sadzí, dymu a mastnoty až 90%
 • zníženie zápachu o 50-60%
 • nízke prevádzkové náklady a jednoduchá údržba
 • výrazné znížené náklady na čistenie komínových systémov
 • eliminácia rizika požiaru

Na čo vlastne slúži zariadenie od firmy SMOKI?

   Vypúšťanie mastného, špinavého a horúceho vzduchu je rastúcim problémom a rizikom pre stravovacie spoločnosti. Nielen kvôli znečisteniu ovzdušia, ktoré spôsobuje, ale aj kvôli zápachu.  Okrem toho vznikajú problémy s údržbou komínov a komínových systémov. Pri spaľovaní dreva a dreveného uhlia sa  vytvára znečistenie - kreozot, ktorý spolu s kombináciou horúceho vzduchu v potrubnom systéme tiež výrazne zvyšuje riziko požiaru.

  Preto  je dôležité sa starať nie len o spotrebič, ale aj o celý systém, čiže aj o komín ako celok. Komín ma totiž za úlohu určiť cestu spalinám, dymu, všetkým plynom a látkam, ktoré vznikajú pri horení. Keď všetky tieto látky opúšťajú náš spotrebič prúdia to relatívne chladnejšieho prostredia komína, kde dochádza ku kondenzácii teda dochádza ku vzniku vlhkosti. V ten moment sa nám na stenách komína vytvára takzvaný Kreozot. Kreozot je tmavej farby. Jeho konzistencia má rôzne podoby. U niekoho je chrumkavý, šupinatý u iného je kvapalný, lepkavý, lesklý. Najčastejšie sa však vyskytujú v jednom komíne všetky jeho formy.
Bez ohľadu na jeho formu si treba uvedomiť, že sa jedná o horľavý materiál. Ak je ho dostatočné množstvo v nánose na stenách komína a zo spotrebiča vychádza vysoká teplota pri vstupe do komína, je vysoká pravdepodobnosť jeho vznietenia.

Spoločnosť Component s.r.o. v spolupráci s firmou Smoki Vám navrhne riešenie, ktoré dokáže tento problém vyriešiť. Zariadenia Smoki vzduch prečistia a zbavia ho všetkej mastnoty a sadzí. Tým pádom ušetríte na čistení komína, ale hlavne ochránite majetok a zdravie vás a vašich susedov.

 • filtracia sadzi-jednotka Smoki Maxi Grill
  Smoki filtracia sadzi-jednotka Smoki Maxi Grill
 • Nerezovy ventilator Smoki
 • filtracia sadzi
  Smoki filtracia sadzi
 • filtracia sadzi
  Smoki filtracia sadzi