Filtračná jednotka pre kuchyne FEM System

Filtračná jednotka FEM System,  od spoločnosti Expansion Electronic je navrhnutá špeciálne na odstraňovanie častíc z dymu a mastnoty.  Filtre vo vnútri modulu zaručujú konštantnú účinnosť filtrácie a vďaka vysokej schopnosti separácie a akumulácie oleja umožňujú pozoruhodnú úsporu energie a nízky pokles tlaku v odsávacom systéme.

Modul je vyrobený z pozinkovaného železa a lakovaný epoxidovou práškovou farbou RAL7035. Napájací modul je napájaný elektrickým káblom so zástrčkou typu SCHUKO a zásuvkou EN 60320-1 / PA80.

Hlavné výhody systému filtračnej jednotky:

  • na výber 2 modely FEM 600 a FEM 1200
  • elektrostatická technológia na odstraňovanie mastnoty a olejových výparov
  • možnosť pridania ionizačnej technológie, alebo filtra s aktívnym uhlím
  • vysoká účinnosť filtrácie, nízka tlaková strata

Spoločnosť Component s.r.o. zabezpečuje dodávku, montáž a servis zariadení od firmy Expansion Electronic v SR.


Elektrostatický filter pre HVAC - FEL SYSTEM

Elektrostatický filter FEL System, od spoločnosti Expansion Electronic, je navrhnutý špeciálne na odstraňovanie častíc z dymu a mastnoty.  Ide o nový rad aktívnych elektrostatických filtrov so vstavanou elektronikou pre olejové aplikácie. Je to platná alternatíva k tradičným filtrom.

Ich viacpólový spojovací systém znamená, že v závislosti od požiadaviek na vzduchové zaťaženie a filtráciu je možné súčasne pripojiť niekoľko filtrov. Okrem toho sú elektrostatické filtre nainštalované jednoduchým posunutím cez rám držiaka filtra zariadenia. Vstavaný elektronický napájací obvod je vybavený LED diódami, ktoré upozorňujú užívateľa, že filter pracuje správne.

Systém FEL predstavuje alternatívu k bežným kapsovým filtrom a je koncipovaný pre zjednodušenie používania elektrostatických filtrov. Jeho dodatočná montáž vo ventilačných systémoch neznamená žiadnu zmenu konštrukčných a rozmerových charakteristík. Vďaka systému multipolárneho pripojenia sa inštalácia a servis elektrostatických filtrov FEL stane jednoduchým.

ÚSPORA ENERGIE

V elektrostatickom filtri sa počiatočný pokles tlaku zvýši len o malú časť, zatiaľ čo sa filter znečistí. Táto vlastnosť spojená s mimoriadnou kapacitou akumulácie škodlivých látok umožňuje, aby filter mal dlhú dobu používania medzi cyklami údržby. V tradičnom pevnom vreckovom filtri je počiatočný pokles tlaku vyšší ako v elektrostatickom FEL filtri a pri jeho upchávaní značne stúpa. Vrecko musí byť vymenené, keď dosiahne maximálny tlak 450 Pa.
Pri porovnaní filtra FEL s dvoma inými filtračnými systémami pracujúcimi pri rovnakých kontaminovaných podmienkach vnútorného vzduchu a pri rovnakej kapacite vzduchu môžeme pozorovať, že FEL filter má pokles tlaku, ktorý rastie veľmi pomaly. Vyššie obmedzenie prietoku znamená len vyššiu spotrebu energie pre vreckové filtre. V porovnaní s elektrostatickým filtrom FEL môžeme odhadnúť dvojitú spotrebu energie pri filtroch F6 a trikrát viac pri filtroch F9.

Elektrostatický filter FEL je zabudovaný s pevným robustným hliníkovým rámom, ktorý sa znečistí priťahovaním a držaním vzdušných častíc znečisťujúcich látok, ktoré zostávajú nahromadené na kolektorových doskách. Keď je filter nasýtený, môže sa ľahko umývať saponátom a teplou vodou, aby sa odstránili nečistoty a vrátili sa späť ako nové. Ak sa umývanie vykoná správne a starostlivo, filter môže mať životnosť takmer 15 rokov.

Spoločnosť Component s.r.o. zabezpečuje dodávku, montáž a servis zariadení od firmy Expansion Electronic v SR.