Ako zlepšiť kvalitu vnútorného ovzdušia - ionizátory vzduchu GPS

Pandémia COVID-19 zamerala pozornosť na kontrolu patogénov a podnietila tisíce spoločností a organizácií k hľadaniu systémov na čistenie vzduchu v ich komunitných priestoroch. Primárny cieľ? Ochrana zdravia. Čistejší a bezpečnejší vzduch sa však stal kritickým problémom dlho predtým, ako koronavírus otriasol svetom. Aj keď sú voľným okom často neviditeľné, vzduch okolo nás napĺňajú častice ako prach, prach, peľ, dym, pachy a patogény (vrátane vírusov, plesní a baktérií). Tieto znečisťujúce látky v ovzduší znižujú kvalitu vnútorného ovzdušia (IAQ) a znižujú komfort priestoru pre ľudí. Môžu sa dokonca preniesť na zdravých ľudí alebo zhoršiť chronické stavy, ako je astma.

Nový pohľad na kvalitu vnútorného ovzdušia

Dnes sa odborníci stále dozvedajú, ako sa COVID-19 šíri a ovplyvňuje ľudí a komunity. Pandémia však nepochybne zmenila spôsob, akým svet vníma IAQ ako celok. Tam, kde predtým problémy ako prchavé organické látky (VOC) a vysoké energetické náklady spôsobili dopyt zákazníkov, teraz tieto problémy prinajmenšom dočasne ustúpili k redukcii patogénov a celkovej bezpečnosti.
 
"Možno sa nikdy nebudeme pozerať na vnútorné ovzdušie budov rovnakým spôsobom," uviedol David Schurk, riaditeľ rozvoja podnikania v spoločnosti Global Plasma Solutions (GPS). „Budeme dlho nosiť masky, dezinfikovať a sociálne sa dištancovať. A teraz, keď vieme, že s COVID-19 je možný vzdušný prenos, sú systémy HVAC dôležitým krokom k zlepšeniu bezpečnostných opatrení. „Kvalita vnútorného ovzdušia sa konečne dostala na vrchol. Je to otázka, ktorej sa venuje pozornosť každého. ““

Navrhnuté riešenie pre čistejší a bezpečnejší vnútorný vzduch - ionizátory vzduchu

Systémy HVAC poskytujú zabudovanú platformu pre riešenia navrhnuté tak, aby mali skutočný, merateľný vplyv na vnútorné ovzdušie. Konštruované riešenie, ako napríklad patentovaná technológia GPS NPBI®, GPS využíva ionizačnú technológiu prostredníctvom systému HVAC v budove a zlepšuje vnútorné ovzdušie redukciou častíc, pachov a patogénov vo vzduchu. To zase môže pomôcť vašim zákazníkom vylepšiť ich IAQ riešením kľúčových vplyvných faktorov vrátane kontroly vlhkosti, teploty a patogénov. Medzitým výrobky GPS dosahujú až 30% úsporu energie a zároveň znižujú uhlíkovú stopu budovy.

Ako funguje NPBI?

Základný koncept je celkom jednoduchý: NPBI čistí vzduch v interiéri zavedením vysokej koncentrácie pozitívnych a negatívnych iónov do priestoru prúdením vzduchu z ventilačného systému. V prúde vzduchu sa ióny pripájajú k časticiam, rekombinujú sa a zväčšujú sa - vďaka čomu sa ľahšie filtrujú zo vzduchu. Navyše, keď ióny prichádzajú do kontaktu s patogénmi, ako je vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19, narušujú povrchové proteíny patogénov. To ich následne deaktivuje. NPBI je flexibilné riešenie pre širokú škálu aplikácií. Produkty technológie na čistenie vzduchu je možné pridať do širokej škály HVAC systémov a budov.

Je to efektívne?

GPS zapája nezávislé laboratóriá do vykonávania experimentov na overenie výkonu. Prísny proces zahŕňa testovanie citlivosti, simulačné testovanie, špeciálne testovanie a testovanie v teréne. Výsledky ukazujú, že technológia spoločnosti NPBI je vysoko efektívna pri znižovaní množstva znečisťujúcich látok a patogénov v ovzduší vrátane vírusu, ktorý spôsobuje COVID-19. Na rozdiel od iných systémov na čistenie vzduchu má technológia GPS NPBI automatické čistenie - požiadavka na dlhodobý optimálny výkon. "Najhoršia vec, ktorá sa môže stať, je inštalácia produktu, o ktorom si myslíte, že vás udrží v bezpečí, ale nie je to tak," uviedol David Archer, viceprezident predaja spoločnosti GPS. „Naši zákazníci si môžu byť istí, že výkon týchto produktov sa časom nezníži.“

Je to bezpečné?

Technológia GPS NPBI je certifikovaná podľa UL 867 a UL 2998, čo znamená, že dodáva vzduch v interiéroch bez ozónu a iných škodlivých vedľajších produktov. To ho odlišuje od iných ionizačných technológií, o ktorých je známe, že produkujú ozón, čo znemožňuje ich bezpečnosť v okupovaných priestoroch.

Je to dosť?

Aj keď je NPBI osvedčeným nástrojom v boji proti COVID-19, je iba jedným kritickým opatrením v komplexnom prístupe k zlepšeniu IAQ a poskytovaniu čistejšieho a bezpečnejšieho vnútorného vzduchu. „Našim zákazníkom dáva pokoj na duši, že robia všetko pre to, aby bola ich budova bezpečnejšia,“ uviedol Mangini. "Je to jeden dôležitý krok k ochrane ľudí, ktorý ide ďalej a ďalej." Toto je priaznivé vyhlásenie v čase, keď sa prípady koronavírusu naďalej šplhajú po celých Spojených štátoch aj mimo nich. Čistejší a bezpečnejší vzduch v interiéri by však mal byť trvalou ambíciou. "Vidíme bezprecedentný záujem o zlepšenie IAQ," uviedol Archer. "Ale toto je príbeh, ktorý ďaleko predbieha pandémiu."


Zdroj: Global plasma solutions