Bioxigen® Air IONiser

dezinfekčný systém vzduchu a povrchov. Je jedinečný, inovatívny a testovaný aj na COVID-19. Zaručuje a riadi v priebehu času maximálnu účinnosť systému znižovaním baktérií, polietavého prachu, plesní, pachov a mnohých iných chemických znečisťujúcich látok bežne prítomných vo vzduchu.
Technológia Bioxigen® uvoľňuje aktívne ióny, ktoré nepretržite odstraňujú mikrobiálne baktérie a redukuje špecifické prchavé organické zlúčeniny (VOC) z vnútorného ovzdušia a povrchov. Reprodukuje vo vnútorných priestoroch dezinfekčný jav, ktorý sa prirodzene odohráva vonku, bez chemických prísad nepretržitým a kontrolovaným spôsobom, čím zaisťuje pohodu ľudí.

Čo Vám prinesie použitie technológie Bioxigen?

Redukciu vírusov
Nový koronavírus preukázal, že zdravie súvisí so vzduchom, ktorý dýchame.  Prevencia, ktorú ponúka Bioxigen, je dôležitá a základná pre našu bezpečnosť doma a v obľúbenom prostredí. Veľké množstvo mikroorganizmov (baktérie, vírusy a plesne) prirodzene cirkulujú vo vzduchu a teraz viac ako inokedy je nevyhnutné zabrániť ich hromadeniu vo vzduchu, aby bola zaistená bezpečnosť. Denne dospelý človek v priemere vdýchne 11-12 tisíc litrov vzduchu, čím dodá svojmu telu veľa zbytočných a často veľmi škodlivých látok. Vnútorné prostredie, často nevetrané, ako napríklad obytné, obchodné, nemocničné alebo školské budovy, nie vždy zaručujú zdravie nevyhnutné pre blaho mladých ľudí a dospelých: Bioxigen® rieši problém kvality vzduchu.
Testy preukázali výhody použitia tejto technológie, ktoré zaručujú:
  • Zníženie vírusovej záťaže
  • Mikrobiálne zníženie
  • Menej alergénov vo vzduchu
  • Nízka spotreba energie
  • Zdravšie životné prostredie
  • Zlepšuje trvanlivosť potravín

Účinný antibakteriálny účinok

Produkty Bioxigen® sú určené aj pre tých, ktorí trpia na ťažké alergie alebo astmu. Pretože čistením vzduchu ho robia priedušnejším a bez organických látok, čím sa drasticky znižujú problémy súvisiace s dýchaním. Špecifické mikrobiologické testy uskutočnené aplikáciou technológie Bioxigen poprednými certifikovanými výskumnými centrami preukázali schopnosť znížiť mikrobiálnu záťaž až o 99,99 % a zníženie už po prvých 3 hodinách používania. Bioxigen pôsobí na chemické aj biologické kontaminanty, kontrolovaná emisia negatívnych a pozitívnych iónov garantovaná Bioxigenom zabezpečuje stabilné zníženie alergénov, plesní, spór a peľu s jasnými výhodami pri dýchaní pre astmatikov a alergikov.

Zdravé a bezpečné prostredie

Bioxigen obnovuje správnu iónovú rovnováhu vzduchu zlepšením celkového zdravia ľudí. Vo vedeckej literatúre je množstvo zmienok týkajúcich sa zlepšenia funkcie dýchania, kvality spánku, zmiernenia bolestí hlavy a dokonca aj vplyvu na náladu (regulácia serotonínu). Bioxigen sa odporúča v priestoroch používaných na výrobu, v chladiarňach, baliacich a skladovacích priestoroch, potom vo všetkých kritických priestoroch, ktoré sú neustále podrobované mikrobiologickým kontrolám. Skrátka všade tam, kde je potrebný dezinfekčný systém schopný udržiavať parametre v rámci stanovených prahových hodnôt príslušnými reguláciami, zamedzenie kontaminácie a tým zvýšenie celkovej hygieny. Bioxigen nemení organoleptické vlastnosti potravín a môže sa používať v prítomnosti ľudí.

Zníženie zápachu a znečisťujúcich látok

85% zníženie zápachu vo vzduchu. Už žiadne pachy cigaretového dymu, steliva pre mačky, kanalizácie alebo chemikálií na čistenie kanalizácie. Tiež rieši problémy s plesňami na stenách a znižuje počet roztočov a mikróbov prítomných na matracoch a posteľnej bielizni. Bioxigen® vykonáva rozklad mnohých zložitých zapáchajúcich molekúl na jednoduchšie a tolerované prvky. V skutočnosti sú látky, ako sú prchavé organické zlúčeniny -VOC- a mnohé iné chemické látky, napádané molekulami aktívneho kyslíka generovanými Bioxigen® a tento účinok znižuje zápachy prítomné v prostredí. Bioxigen pôsobí aj proti toxickým chemikáliám, ako je formaldehyd a všetky prchavé organické zlúčeniny prítomné vo farbách, izoláciách, čistiacich prostriedkoch alebo iných často neviditeľných a bez zápachu prítomných nečistôt prítomných vo vnútorných prostrediach. S uplatňovaním nových predpisov o úspore energie sa koncentrácia týchto látok stále viac zvyšuje na úkor komfortu prostredia.

Ionizátor pre vzduchotechniku Bioxair

Systém sanitácie VZT potrubí, ktorý znižuje mikrobiálnu záťaž vo vzduchu a na povrchoch pomocou testovanej a certifikovanej technológie Bioxigen®. Vzduchovody a najmä najkritickejšie úseky (ohyby, zmeny smeru, rohy atď.) sú náchylné na hromadenie prachu, stagnujúcu vlhkosť, kondenzát a sliz, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu biofilmu. Dôsledkom je šírenie kolónií baktérií a tvorba legionely. Bioxair zaručuje výhody pre ľudí tým, že znižuje riziko nákazy v dôsledku šírenia baktérií a životného prostredia tým, že obmedzuje rast plesní na stenách a stropoch. Navrhnuté pre jednoduchú inštaláciu v nových alebo už existujúcich vzduchovodoch. Výrobky sú dimenzované podľa rozmerov potrubia a prietoku vzduchu. Odporúčané objemy miestností: 500 - 14 000 m³/h
Pre viac info nás neváhajte kontaktovať