Osvedčená technológia na boj proti patogénom

Technológia GPS ‘NPBI bezpečne čistí vzduch v interiéri. Táto patentovaná technológia produkuje vysokú koncentráciu pozitívnych a negatívnych iónov a dodáva ich do priestoru prostredníctvom ventilačného systému. V prúde vzduchu sa ióny pripájajú k časticiam, kde sa spájajú, zväčšujú sa a ľahšie sa filtrujú zo vzduchu. Keď ióny prichádzajú do styku s patogénmi, narúšajú povrchové proteíny patogénov a spôsobujú ich neaktivitu.

Čo je to ión?

Ión je molekula alebo atóm, ktorý je pozitívne alebo negatívne nabitý, čo znamená, že musí získať alebo sa vzdať elektrónov, aby sa stal neutrálnym.
Ionizátory GPS fungujú na princípe bipolárnej produkcie iónov. Táto funkcia je dôležitá, aby ionizátor dopĺňal vzduchu vyvážený pomer kladných a záporných iónov.
Vo vzduchu, ktorý dýchame môžu byť znečisťujúce látky, prach, lupiny, peľ, dym a dokonca aj patogény, ako sú plesne, vírusy a baktérie, aj keď ich nevidíte. Naša patentovaná bipolárna ionizačná technológia Needlepoint bezpečne vytvára a uvoľňuje ióny do prúdu vzduchu pomocou vášho existujúceho systému vzduchotechniky, alebo chladenia. Keď sa tieto ióny rozptýlia v priestore, hľadajú a vytvárajú väzby s časticami vo vzduchu prostredníctvom procesu nazývaného koagulácia. 
Takto sa vytvorí efekt snehovej gule, v ktorej sa častice začnú zhlukovať. Čím väčší je zhluk častíc, tým ľahšie ho váš systém bezpečne odfiltruje zo vzduchu. Tento proces je dokázaný nezávislými laboratórnymi testami ako bezpečný a efektívny. Použitie ionizačnej technológie je úplne bezpečné v prítomnosti ľudí 24/7 a bez obáv sa môže používať aj za prítomnosti domácich miláčikov.


Osvedčený postup čistenia vzduchu

Zacieľuje na častice

Keď sa tieto ióny rozptýlia v priestore, napríklad v kancelárii alebo vo výrobnej hale, spoja sa s časticami suspendovanými vo vzduchu. To vytvára efekt snehovej gule, pri ktorej sa častice opačných polarít začnú zhlukovať, čo uľahčuje ich zachytenie vo filtračných systémoch.

Znižuje patogénny

Počas procesu ionizácie NPBI kontakt s iónmi narúša povrchové proteíny patogénov, čím sú neaktívne a nemôžu sa replikovať.

Eliminuje zápach

Technológia GPS NPBI štiepi chemické pachy z jedla, domácich zvierat a iné pachy. Rozkladá ich na základné neškodné zlúčeniny, takže vnútorný vzduch vonia sviežo a bez VOC, ktoré spôsobujú zápach.

Šetrí energiu

Udržiavaním čistoty vnútorného vzduchu NPBI znižuje množstvo prívodného vzduchu potrebného  na udržanie čerstvého stavu - šetrí vám počiatočné náklady na ventilačné zariadenie a až 30% spotreby energie.

História ionizácie vzduchu

Koronové ionizačné systémy s výbojom fungujú od konca 18. storočia. Pôvodne ich vyvinul Sir William Crooks. Boli uvádzané na trh ako „Crooksova trubica“ a niekedy sa im hovorilo aj katódová trubica. Okolo roku 1928 William Langmuir zmenil názov na „plazmová trubica“. Corona ionizačné produkty s výbojom sú na trhu už dlho. Predávajú sa tiež ako bipolárne ionizačné systémy, ionizačné systémy, korónové výbojky (CDT) alebo systémy s dielektrickým bariérovým výbojom (DBD). Bez ohľadu na to, ako sa nazývajú, sú konštruované všeobecne rovnako. Mnoho spoločností používa CDT / DBD na výrobu ozónu pre rôzne aplikácie na reguláciu zápachu, ale spravidla sa produkovaný ozón nevypúšťa do obsadeného priestoru. Stručne povedané, ak použijete ionizačnú technológiu založenú na koróne CDT / DBD, bude tu ozón ako vedľajší produkt, na rozdiel od toho, čo naznačujú niektoré marketingové materiály od rôznych výrobcov. Niektorí výrobcovia sa snažia zamaskovať výstup ozónu tak, že ho označia ako aktívny kyslík, trojatómový kyslík alebo aktivovaná plazma. Tieto variácie názvu spôsobili na trhu zmätok.



Korónový výboj

Ako ukazuje príklad bipolárnej ionizačnej CDT. K dispozícii je vnútorné vlákno, sklenená trubica a vonkajšie vlákno. Sklo je „dielektrikum“ alebo odpor voči ceste napätia k zemi. Dielektrikum môže byť sklo, kremeň, sľuda, keramika alebo akýkoľvek iný materiál, ktorý má vysokú dielektrickú (izolačnú) hodnotu. Aby systém korónového výboja fungoval, musí byť napätie a prúd dostatočne vysoké na to, aby rozložili dielektrický materiál, aby sa dokončila elektrická cesta k zemi. Keď je výstupný výkon dostatočne vysoký a je dosiahnutá cesta k zemi v dôsledku dielektrického zrútenia, vytvorí sa korónový výboj. Korónový výboj je najlepšie vidieť v úplnej tme. Vyzerá to ako fialová žiara nad celou trubičkou. Tam, kde vidíte fialovú žiaru, sa produkuje ozón.

Porozumenie eV potencionálu

Výkon potrebný na rozbitie väčšiny dielektrika je vyšší ako 12,07 eV (elektrónvolty). Každý plyn má potenciál elektrónvoltu. Obrázok  zobrazuje vzorku potenciálu eV pre niekoľko zlúčenín. Kyslík má elektrónvoltový potenciál 12,07 eV, ako je to znázornené na obrázku. Keď je príkon väčší ako 12,07 eV, vzniká ozón v dôsledku ionizácie kyslíka alebo „aktivácie“. Každý plyn v atmosfére má elektrónvoltový potenciál. Pochopenie vzťahu sily k eV je kritické pri navrhovaní systémov čistenia vzduchu, aby sa dosiahol požadovaný účinok, pričom sa zabráni tvorbe ozónu a iných vedľajších produktov. Ihličková bipolárna ionizácia (NPBI) sa jedinečne líši od ionizačných systémov s korónovým výbojom. NPBI nepoužíva dielektrikum. Výstupný výkon je regulovaný na menej ako 12,07 eV, aby sa zabránilo tvorbe ozónu. Technológia GPS ‘NPBI bola certifikovaná UL 867 a UL 2998 ako technológia neobsahujúca ozón. Preto nevzniká ozón, aldehydy a ultrajemné častice. NPBI sa úspešne používa v nemocniciach, kanceláriách, na letiskách, v školách, arénach, lietadlách, veterinárnych úradoch....

Ihličková bipolárna ionizácia (NPBI)

Elektródy NPBI alebo „ihly“ sú vyrobené z uhlíkových vlákien, titánu, striebra, zlata, nehrdzavejúcej ocele alebo z iného vodivého materiálu odolného voči korózii. Ako vidíte na obrázku, elektródy sú pripojené k pružnému obvodu a nie je v nich dielektrikum. NPP sa už viac ako 10 rokov používa na redukciu častíc, reguláciu zápachu, kontrolu patogénov, úsporu energie a reguláciu statickej elektriny. Pri použití NPBI sa zabráni produkcii nežiaducich vedľajších produktov vrátane ozónu spojených s čističmi vzduchu s korónovým výbojom.