UV-C pre kuchyne

http://www.lightprogress.it/en/

Redukcia zápachu a mastnoty pre kuchyne pomocou UV technológie

Čo sa deje vo vnútri kuchynských ventilačných systémov?

   V reštauráciách a komunitných kuchyniach sa počas fáz varenia vytvárajú znečisťujúce tuky a nepríjemné pachy. Okrem týchto ťažkostí sú tieto usadeniny veľmi nebezpečné pre nebezpečenstvo požiaru, a preto je nutná nepretržitá údržba. Okrem toho môžu úrady spochybniť zápach z varenia potravín a často spôsobiť vznik právnych otázok v susedstve.
Tuky sú zlúčeniny uhlíka a vodíka, so štruktúrou z komplexných reťazcov.
Ak sú tuky vystavené intenzívnemu UVC ožiareniu, absorbujú časť tejto mocnej energie a molekúl. Z tohto dôvodu rekombinujú s kyslíkom prítomným vo vzduchu. Tento proces spôsobuje konkrétnu a okamžitú chemickú reakciu, tzv. „Studené spaľovanie“.
Výsledkom tejto reakcie sú organické plyny s krátkym reťazcom bez zápachu, ako je oxid uhličitý (CO2), voda atď., Bežne prítomné vo vzduchu.

UV-SMELL A

Vzduch filtrovaný cez UV-SMELL-A počas normálneho varenia znižuje tvorbu a usadzovanie tukov a následné riziko požiarov.  Obmedzuje aj rast plesní, ktoré sa živia zvyčajne tukmi. UV-SMELL-A znižuje potrebu čistenia a údržby odsávacieho systému, predlžuje životnosť filtrov, ale čo je dôležitejšie, ponúka možnosť pracovať bezpečne. UV-SMELL-A používa UVC amalgámovú lampu + O3 (ozónové) lampy.  Séria A obsahuje špeciálne amalgámové lampy. Tento typ žiaroviek, na rozdiel od štandardných nízkotlakových UVC lamp, používa špeciálny „amalgám“ vyrobený z kovov, ktoré optimalizujú UV germicídnu účinnosť. Amalgámové systémy umožňujú trojnásobnú emisiu UVC v porovnaní s nízkotlakovou lampou s rovnakou dĺžkou a životnosťou až 16 000 hodín, čo zaručuje následnú úsporu nákladov.

UV-SMELL-A môže byť inštalovaný priamo vo vnútri odsávača, alebo vo vnútri aparatúry filtračného systému. Prietok vzduchu musí prechádzať úplne cez tento úsek s UV-C amalgámovou lampou umiestnenou na tele z nerezovej ocele AISI 304. Modul je navrhnutý tak, aby sa dal namontovať alternatívne alebo spoločne so špeciálnym TiOx® filtrom Light Progress, potiahnutým nanoštruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné), ktoré v kombinácii s veľmi vysokou UVC energiou emitovanou lampami sú vynikajúcim foto katalyzátor, ktorý degraduje znečisťujúce látky a organické a anorganické zlúčeniny (prchavé organické zlúčeniny SOV, NOx a VOC, oxidy dusíka). Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k dezodoračnému účinku UVC. Špeciálne materiály použité pre UV SMELL-SQ zaisťujú vodotesnú ochranu (IP 55), odolnosť voči vysokým teplotám (45/50 ° C), ako aj odolnosť voči tukom a olejom.

 • UV-C Smell A
  UV-C Smell A inštalácia v odsávači pár
 • UV-C SMELL A- schéma
  UV-C SMELL A- schéma
 • Light Progress - UV Smell A
  Light Progress - UV Smell A

UV SMELL - SQ

UV-SMELL-SQ ​​môže byť inštalovaný priamo vo vnútri odsávača, alebo priamo vo vnútri centrálneho filtračného systému.
Prietok vzduchu musí prechádzať úplne cez „mriežku“ UVC žiariviek umiestnených na tele z nerezovej ocele AISI 304.
Okrem zariadenia obsahuje napájacia skriňa predradníky, svetelný indikátor LED, digitálne hodinové počítadlo a kontrolu alarmu.
Modul je navrhnutý tak, aby sa v ňom nachádzal aj filter TiOx®, špeciálny filter Light Progress potiahnutý nano-štruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné).  Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k deodorizačnému účinku UVC.
Špeciálne materiály použité pre UV SMELL-SQ ​​zaisťujú vodotesnú (IP 55) ochranu a vysokú teplotnú odolnosť (45/50 ° C).
 • UVC SMELL-SQ
  UVC SMELL-SQ
 • Smell SQ
  Smell SQ kontrolný panel
 • UV Smell SQ
  UV Smell SQ príklady inštalácie
 • UV Smell SQ
  UV Smell SQ príklad inštalácie

UV -STYLO -S

UV-STYLO-S sa inštaluje priamo do vzduchotechnického systému. Jeho kompaktné rozmery a jednoduché upevnenie vám umožňujú aplikovať zariadenie v projektovej alebo dokonca aj v jestvujúcich aplikáciách..
Po vytvorení otvoru na stene potrubia stačí vložiť žiarovku UVC cez tento otvor a priskrutkovať jeho prírubu na vonkajší povrch sacieho potrubia bez komplikácií.
Modul je navrhnutý tak, aby sa dal namontovať alternatívne alebo spoločne so špeciálnym TiOx® filtrom Light Progress, potiahnutým nanoštruktúrovaným oxidom titaničitým a soľami striebra (voliteľné). Filter TiOx® vykonáva ďalšiu oxidáciu znečisťujúcich častíc a významne prispieva k deodorizačnému účinku UVC.
Špeciálne materiály používané pre UV-STYLO-S zabezpečujú ochranu IP 40, vysokú teplotu (45/50 ° C) a odolnosť voči tukom.

 • UV Stylo-S
  UV Stylo-S
 • UV Stylo-S
  UV Stylo-S
 • Tiox Filter
  Tiox Filter